Kontakt

Kontaktinformationer
Erik Jacobsen A/S
Lundvej 30
8800 Viborg
Tlf: +45 8660 2199
Mail: office@erikjacobsen.dk
  • Åbningstider
  • Mandag-torsdag: 08.00-16.00
  • Fredag: 08.00-14.00
Erik Jacobsen Billede

Stifter af virksomheden i 1988. Uddannet hos Jørgen Olsen – Ford i Viborg (lagerchef). Står for den daglige drift, indkøb, salg m.m.

Erik Jacobsen

Ejer og bestyrelsesformand

Erik@erikjacobsen.dk
Louise Jacobsen Billede

Datter af Erik Jacobsen. Medejer af virksomheden siden 2006. Uddannet Markedsføringsøkonom. Står for den daglige drift, markedsføring, indkøb, salg m.m.

Louise Jacobsen

Adm. direktør

Louise@erikjacobsen.dk
Lillian Karlsen Billede

Datter af Erik Jacobsen. Har været i virksomheden siden 1990. Udlært kontorassistent hos revisor. Står for alt bogholderi, indkøb, salg m.m.

Lillian Karlsen

Bogholder

Lillian@erikjacobsen.dk
Per Hedelund Billede

Har været i virksomheden siden 1997. Uddannet landmand. Teknisk chef og sælger– internt og ude af huset. Står for specialopbygninger og reparationer.

Per Hedelund

Teknisk chef

Per@erikjacobsen.dk
Bjørn Nysum Billede

Er tidligere taxavognmand. Har været i virksomheden siden januar 2020. Bjørn er sælger og under oplæring som teknisk chef.

Bjørn Nysum

Teknisk sælger

Bjorn@erikjacobsen.dk
Jan Justesen Billede

Uddannet snedker. Har 25 års erfaring som bilsælger. Sælger - Internt og ude af huset.

Jan Justesen

Sælger - Varebil, lastbil og bus

Jan@erikjacobsen.dk
Vagn Hald Billede

Ansat pr. 4. januar 2021. Vagn er tidligere selvstændig cykelhandler og har senest været ansvarlig for plæneklipperafdelingen hos Farmas i Viborg.

Vagn Hald

Værkstedsmedarbejder